середа, 24 лютого 2016 р.

Соціокультурний проект "Вся Україна читає дітям"


"Все Закарпаття читає дітям" – днями в краї стартує оновлений соціокультурний проект.
Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва близько 5-ти років тому долучився до масштабного соціокультурного проекту "Вся Європа читає дітям" та, надихнувшись успіхом Німеччини, Чехії, Словаччини, Польщі й інших країн, започаткував і в нас аналогічний проект ­– "Вся Україна читає дітям".
Мета проекту – популяризація книги та поширення ідеї раннього читання дітям, адже подружившись із книгою змалку, діти неодмінно виростуть порядними, розумними, цікавими й успішними людьми, які згодом і нашу державу розбудовуватимуть відповідно.
   Проект реалізовувався в низці областей, у листопаді 2013-го корисну ініціативу підхопило Закарпаття, назвавши свій проект "Читайте разом з нами". Щотижня до дитсадків та шкіл Ужгорода приходили відомі краяни, котрі читали для дітей і на власному прикладі закликали батьків приділяти належну увагу розвитку малечі з допомогою книги.
   Через сумнозвісні події, тоді проект довелося згорнути. Та все ж, актуальність меседжу не вичерпалась і вже нині підштовхнула небайдужих до відродження проекту.
    Відродження проекту в області стало можливим завдяки управлінню культури ОДА, яке надаватиме заходам організаційну та фінансову підтримку в співпраці з представником Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва на Закарпатті – провідною українською дитячою письменницею Галиною Малик.
   Відкриття проекту "Все Закарпаття читає дітям" відбулося 19 січня в залі академічного обласного театру ляльок. Участь у святі взяли  організатори та перший гість проекту, а також – ужгородські школярі, на яких чекає знайомство з цікавою книгою, вистава від акторів "Бавки" та ще чимало сюрпризів.
   23 лютого, у вівторок, розпочинається соціокультурний проект «Все Закарпаття читає дітям», який проходитиме в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва. В рамках всеукраїнського проекту «Вся Україна читає дітям» відбувається даний проект на Закарпатті. Галина Малик, представник Центру дослідження літератури для дітей на юнацтва на Закарпатті, і управління культури Закарпатської ОДА ініціювали реалізацію даного проекту.

Немає коментарів:

Дописати коментар