Наша історія

       
     Окружна бібліотека для дітей відкрила свої двері для читачів у 1946. Завідував бібліотекою Василь Мисинчук,  постановою президії Рахівського окружкому  є параграф, який відноситься  до роботи окружної бібліотеки: „Зобов’язати Василя Мисинчука перенести дитячу бібліотеку до приміщення профспілкового червоного кутка окружного промкомбінату, впорядкувати книжковий і брошурний фонд, завести інвентарну книгу і формуляри читача” (до цього часу дитяча бібліотека була при окружній дорослій бібліотеці разом).
  З 1955 року створено посаду завідувачки читальним залом окружної дитячої і юнацької бібліотеки. Нажаль прізвище першої завідувачки невідоме. Книжковий фонд  поповнювався новинками літератури, як свідчать записи  в інвентарній книзі, книги були в основному на російській мові. Деякі з цих книг збереглися  у фонді. 
  Читальний зал отримував багато  центральних періодичних видань. Читали в бібліотеці не лише діти, але і їхні батьки. Популярними були дитячі ранки, обговорення книг, читацькі конференції.
   В 1960 р. На тимчасову заміну завідувачкою  читальним залом переведено – Федурця Марію Миколаївну.     Завідувачкою дитячої бібліотеки у 1966 році призначено Турані Софію Іванівну яка пропрацювала на даній посаді до 1970 року. У 1970 р. в бібліотеці почала працювати Марія Іванівна Пінтера (Штефанюк). Ще будучи дитиною вона полюбила бібліотеку. З її розповіді довідалися, що  Кадош О.Ю.  після закінчення  Хустського культосвітнього училища у 1974 року прийшла працювати  в дитячу бібліотеку, а 1986 року очолила її. Бібліотека постійно міняла своє місце знаходження починаючи  1970 по 1988 рік знаходилася у жилому приміщенні по вул. Миру, поряд з центральною аптекою. І коли постало питання про перенос бібліотеки, за пропозицією колишнього секретаря райкому партії Закуреного Володимира Петровича бібліотеку перенесено в районний будинок культури. Короткий час завідувачкою була Титор (Тодер) І.П. Колишні читачки бібліотеки - Колачук О.В., Няйкало Л.М. та Ворохта Г.М. так  полюбили бібліотеку, що після закінчення школи обрали професію бібліотекаря, і на даний час працюють у відділах бібліотеки. 
    З 2006 по 2021 р. бібліотеку очолює - Бронтерюк М.В.
    З 2021 р. завідувачкою бібліотеки-філії для дітей Рахівської публічної бібліотеки Рахівської міської ради є Дідик Єва Георгіївна 

Немає коментарів:

Дописати коментар