понеділок, 10 липня 2023 р.

Літній проєкт „Читання у парку”

 

    Літо період відпочинку та канікул з веселими іграми, забавами та пригодами. Книжкові стежини літа надзвичайно цікаві. Заходи у нашій бібліотеці проходять як у стінах самої бібліотеки, так і поза її межами, зокрема на природі. Ось і нещодавно ми провели з нашими користувачами літній проєкт „Читання у парку”. Діти із захопленням підтримали ідею відпочинку на свіжому повітрі з книгами, іграми, вікторинами та конкурсами.

Зручно розмістившись на пледі діти відповідали на питання вікторини про улюблену пору року – літо.

Зараз для більшості діточок подорожі Україною та світом значно обмежились. Але хіба це зупинить справжніх мрійників? Для них бібліотекарі підготували виставку-інсталяцію „Подорожуй світом” на якій представили книги прочитавши які можна подумки перенестися в любу країну світу, відвідати історичні місця та зануритись в цікаві подорожі. А ще відкрити для себе нових авторів та твори! Для цього бібліотекарі організували для діток цікаву гру з глобусом – розкрутивши його, малеча із заплющеними очима тицяла пальчиком в глобус і кожен повинен був назвати письменника, чи твір країни в яку попав)

    А далі почались ігри, які дітки дуже полюбляють! Перша з них була під назвою „Хто більше”: діти змагалися хто згадає більше героїв казок, які закінчуються на певну букву.

Наступна гра називалась „Хто більше знає казок”. Дітки вистроїлись в рядок, а потім називали одну казку і одночасно робили один крок, той хто назвав найбільше казочок, а отже і пішов найдалі, вирвавшись вперед - отримав заслужену перемогу!

Ще одна гра, яка дуже захопила малюків, це гра „З якої я казки?”. За допомогою міміки і жестів потрібно було відгадати героя казочки.

А потім наших юних читайликів чекав чарівний мішок повен казочок! Навпомацки діти витягували з нього м’які іграшки-звірята і називали з якої казки цей герой.


    Далі дітки зручно розмістившись на килимку почали мріяти. Для цього ведучі підготували для них кошик, з якого дітки витягували папірці і продовжували фантазувати. А на них були речення, які треба було продовжити, наприклад „Коли я стану дорослим...”, „Коли закінчиться війна я...”, і т.д.

Але найбільше захоплення у дітей викликала гра „Дитячий боулінг”! Діти по черзі котили м’яч, збиваючи імпровізовані кеглі, раділи, підстрибували, плескали в долоні, нервували і пробували знову і знову)

Наступна гра називалась „Хто лишній”, але замість стільчиків, дітки намагались чимшвидше сісти на листок паперу)

„Звір-риба-птах” – така гра з м’ячем сподобалась найбільше підліткам.

Ще одна гра з м’ячем „Я знаю п’ять...викликала ажіотаж та багато сміху та охочих в неї пограти)

    Далі ведучі заходу ведучі провели рухливу гру, де дітки ставши у коло виконували завдання ведучого: Хто влітку купався в річці – тричі підстрибне, Хто влітку прочитав книгу – погладить себе по голові, і т. д)

І на закінчення заходу дітки на заздалегідь підготовленому стенді писали побажання друзям на літо.

Всі переможці отримували невеличкі призи-подаруночки, яким дітки невимовно раділи.

І вже за традицією – солодкий стіл, а на природі все ще смачніше!


Час пролетів наче мить. Діти щасливі і втомлені прощалися і чи не кожен йдучи питав: „Коли наступна зустріч?”)


Немає коментарів:

Дописати коментар