Допитливим Всезнайкам

  










 Юні друзі, якщо ви цікавитеся історією географічних відкритів та географією материків, історією стародавнього Риму, тоді Вашій увазі пропонуємо серію Дитяча колекція. 



  

   Разом з героями цих  дисків ви помандруєте в далекі захоплюючі дива, в яких вам доведеться прикласти немало зусиль та рішучості, настирливості та смілості! Ви побуваєте у цікавих місцях, познайомиттися з диковинними тваринами і різноманітними рослинами, потрапите у відкритий космос і пройдете поверхні Марса і Місяця, а також побуваєте у минолому!  
  Для  продовження чарівної подорожі вам необхідно буде розгадати  багато ребусів, кросвордів і загадок, а також вас чекають сюрпризи-цікаві ігри і мультфільми!
  інші цікаві  диски з колекції ви можете знайти за посиланням:
                                             http://smallgames.ws/10476-dityacha-kolekciya

   Цікаве про українську мову
  Чи задавали ви собі питання, коли почала формуватися українська мова? Першооснови сучасної української мови були закладені кілька тисяч років тому, приблизно одночасно  зі становленням латинської мови.
   Ближче до сьомого століття українська мова вже була схожа на сучасну, хоча вона і зазнавала чималих мовних впливів. та на разі наша мова - одна з найрозвиненіших та найбагатших мов світу, чим ми можемо пишатися.
   Серед науковців побутує думка, що мова, якою розмовляє людина, визначає її спосіб мислення, впливає на манери, поведінку та навіть на зовнішність! Вам, певно, доводилося помічати, що людина, яка довгий час живе поза межами батьківщини , стає  зовсім не схожою на себе. А чи знаєте ви що:
- Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера "п". Також нацю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді як найрідше вживаною літерою  українського алфавіту є "ф". В українській мові слова, які починаються з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
-Вона входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнали другою за мелодійністю мовою світу, першою італійську.
- Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами світу.
- Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а в перше українська мова була прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття  після виходу у 1798 році першого видання "Енеїди", автором якої є Іван Котляревський. Саме його вважають засновником української літературної мови.


Юний друже!
 Ти колись бачив великого чорного жука з оленячими рогами? Це жук-олень, або рогач звичайний (Lucanus cervus cervus), найвідоміший вид з родини Рогачів. А чи відомі тобі такі цікаві факти про цього жука?
·       Жук-олень – найкрупніший європейський жук (до 8 см) та найбільший з твердокрилих фауни України.
·        Прегарні фігурні вирости на голові самця жука-оленя – це не роги, а щелепи!
·        У народі поширена безглузда байка, що жук-олень виростає розміром з людську долоню, полює на курчат, душить їх своїми „рогами” та п’є кров. Це повна нісенітниця і наклеп на комаху! Жук-олень – вегетаріанець.
·       Величезні деформовані щелепи не пристосовані для жування, тому жуки-олені харчуються виключно соком дерев, здебільшого дубів.
·       Личинки жуків-оленів оселяються лише в гнилій деревині, харчуються нею і не завдають шкоди живим деревам.
·        „Роги” жука-оленя – це зброя для турнірів у боротьбі за самку. Самець жука-оленя народжується з лялечки вже з „рогами”, а не відро- щує їх все життя, як справжні олені.
·       У середньовічній Європі була поширена легенда, наче вночі жук літає над селищами, тримаючи „рогами” розпечену вуглину і шукає, на чию крів- лю її скинути. Цікаво, де ж у лісі жуки могли дістати палаюче вугілля?
·        Не дивно, що чисельність жуків-оленів від таких легенд різко зменшується. Насправді, жук-олень цілком безпечний для людини та її господар- ства. Він дуже повільно розмножується: личинка перетворюється на дорослого жука аж за 5–6 років!
·        Жук-олень занесений до Червоної книги України та охороняється як рідкісний вид у багатьох країнах Європи, де він ще зберігся.
·       У Данії та Естонії вже не лишилося жодного жука-оленя!
·       Можливе штучне розмноження жука-оленя, але це дуже копітка та довга справа.
                                                  http://kolosok.org.ua/


Немає коментарів:

Дописати коментар